EN
Alberto Vendemmiati Toplu Gösterimi Geçmiş Programlar
Kapat

Alberto Vendemmiati ve  Fabrizio Lazaretti’nin en önemli özelliği, 3. Dünyaya ait bir sorunlar kümesini dile getirirken hiç zorlanmadan, politik doğruculuğa savrulmadan oryantalist bir bakış açısından kaçınabilmeleridir; kaçınmak bir yana yanından bile geçmediklerini söyleyebiliriz. Filmlerini, özellikle de Afganistan üzerine yaptıkları belgeselleri önemli çalışmalar haline getiren de budur. Çekim yaptıkları yer ve ele aldıkları sorunların yakıcılığı bakımından son derece zorlu süreçler sonucunda ortaya çıkan bu filmler etik yaklaşımlarının yanısıra çekim, kurgu tekniği ve sinema dili bakımından da üstün yapımlardır. Dolayısıyla hem güzel hem güçlü hem de etik belgesellerden oluşan 4 filmlik bir seçki sunuyoruz bu programda.

Kadıköy Belediyesi Sinematek/Sinema Evi'nde otopark alanı mevcut değildir; dolayısıyla sitemizdeki haritada işaretlenmiş olan, civar otoparkları kullanabilirsiniz.


Toplu taşımayı tercih edecek ziyaretçiler, Kadıköy'den düzenli aralıklarla kalkan Bostancı dolmuşlarını kullanarak Hasırcıbaşı Caddesi'nin girişinde inebilirler. Sinematek/ Sinema Evi tabelalarını takip ederek 5 dakikalık yürüme mesafesindeki kurumumuza ulaşabilirsiniz. Yine aynı yöne ilerleyen İETT otobüsleriyle de Barış Manço durağında inip yönlendirme tabelalarını takip ederek kurumumuza ulaşmanız mümkündür.