Sinemayla Dolu 30 Gün!

Sinematek/Sinema Evi-MUBI işbirliğiyle Sinemayla Dolu 30 Gün!

Kısa sürede dünyayı etkisi altına alan virüs salgını yaşamımızı derinden sarstı. Evlere kapandık, en sevdiklerimizle aramıza mesafe koyduk. Birbirimizden ve birlikte yapmayı sevdiğimiz her şeyden bir süreliğine de olsa uzak kalacağız, sinema salonlarından da…

Oysa temel amacımız sizi her zaman en iyi izleme koşullarında, sinemayı sinema yapan filmlerle buluşturabilmek. Bizleri filmlerde izlediklerimizi aratacak denli ürkütücü bir gerçeklikle karşı karşıya bırakan bu salgın başlamadan az önce Sinematek/Sinema Evi’nin büyük özenle inşa edilen sinema salonunda son hazırlıklar tamamlanmak üzereydi. Ne var ki şimdi bu salonda beraber film izleyebilmek için biraz daha beklememiz gerekiyor ama o zamana kadar sinemadan hepten mahrum kalmayalım istedik. Bu düşünceyle, bir süre önce Türkiye’ye geri dönen ve sinemaseverlere her gün özenle seçilmiş yeni bir film sunan online film platformu MUBI’yle anlaştık. SİNEMAYLA DOLU 30 GÜN bağlantısını takip ederek MUBI’ye kaydolanlar, işbirliğimiz sayesinde bir aylık ücretsiz deneme üyeliğine sahip olacaklar. Ve çoğu başka hiçbir yerde olmayan kült, klasik, bağımsız ve ödüllü filmleri izleme fırsatı bulacaklar.

Sinematek/Sinema Evi olarak bundan sonra film önerileri, sinema tarihine ve gündemine dair ilham verici konular, canlı gerçekleştireceğimiz sinema sohbetleriyle sosyal medyada sizlerle daha sık buluşmayı umuyoruz. Şimdilik mesafeyi koruyalım ama arayı da açmayalım. Sinematek/Sinema Evi’nde birlikte film izleyeceğimiz günlere dek bizi takip etmeye devam edin, sinemayla ve sağlıkla kalın.