EN
Il Cinema Ritrovato İstanbul'da Geçmiş Programlar
Kapat

Film restorasyonu ve korunması konusunda dünyanın önde gelen arşivlerinden Cineteca di Bologna tarafından düzenlenen Il Cinema Ritrovato Film Festivali her yıl dünyanın dört bir yanından yeni restore edilmiş filmleri, sinema tarihçilerini ve güncel sinemanın önemli temsilcilerini bir araya getiriyor. 6 sinemada 500’den fazla filmin gösterildiği 9 günlük bu muazzam festival sinefiller için tam bir cennet. Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da festivali küçük bir seçkiyle İstanbul’a getiriyoruz. Cineteca Di Bologna ve Il Cinema Ritrovato işbirliğiyle hazırladığımız ve İstanbul İtalyan Kültür Merkezi’nin değerli katkılarıyla sunduğumuz programda, 22-30 Haziran 2023 tarihlerinde otuz sekizincisi gerçekleştirilen festivalin programından seçtiğimiz yeni restore edilmiş 6 klasik film seyirciyle buluşacak. Bu programa katkılarından dolayı Il Cinema Ritrovato Festival Koordinatörü Guy Borlee’ye, tüm festival yönetimine ve ekibine, özellikle Gian Luca Farinelli, Ehsan Khoshbakht, Andrea Meneghelli, Carmen Accaputo, Alessandro Criscitiello ve Violette de La Forest’e içten teşekkürlerimizi sunarız.

Kadıköy Belediyesi Sinematek/Sinema Evi'nde otopark alanı mevcut değildir; dolayısıyla sitemizdeki haritada işaretlenmiş olan, civar otoparkları kullanabilirsiniz.


Toplu taşımayı tercih edecek ziyaretçiler, Kadıköy'den düzenli aralıklarla kalkan Bostancı dolmuşlarını kullanarak Hasırcıbaşı Caddesi'nin girişinde inebilirler. Sinematek/ Sinema Evi tabelalarını takip ederek 5 dakikalık yürüme mesafesindeki kurumumuza ulaşabilirsiniz. Yine aynı yöne ilerleyen İETT otobüsleriyle de Barış Manço durağında inip yönlendirme tabelalarını takip ederek kurumumuza ulaşmanız mümkündür.