Gösterim Tarihi: 11.08.2021
Gösterim Yeri: Kalamış Parkı

Yönetmen: Sebastián Lelio
Senaryo: Sebastián Lelio, Gonzalo Maza
Oyuncular: Daniela Vega, Francisco Reyes

Şili, İspanya, Almanya / 2017 / İspanyolca / 104 dk. / Renkli / Türkçe Altyazılı / DCP

Marina ile Orlando birbirine aşıktır, hayatlarını birlikte geçirmeyi hayal ederler. 20’li yaşlarındaki Marina garsonluk yaparak ve gece kulüplerinde şarkı söyleyerek geçinmektedir. Ondan yirmi yaş büyük sevgilisi, Marina için ailesini terk etmiştir. Marina’nın doğumgünü için yemeğe çıktıkları bir akşam eve döndüklerinde Orlando fenalaşır ve o gece hastanede hayatını kaybeder. Orlando’nun ölümüyle Marina’nın hayatı altüst olur. Genç kadın bir anda kendini son derece düşmanca bir ortamda bulur. Polis sorgusunda gördüğü muamele bir yana Orlando’nun ailesi de ona şüphe ve öfkeyle yaklaşmaktadır. Cenazeye katılması engellenir ve ölmeden önce Orlando’yla beraber yaşadığı evi derhal boşaltması istenir. Bir zamanlar bir kadın olarak yaşama hakkını elde etmek için verdiği savaşı şimdi yeniden, bu kez acısını yaşayabilmek için vermek zorundadır. Bu mücadelede çevresindekilerin aksine tamamen onun yanında yer alan film, bizi kelimenin tam anlamıyla muhteşem bir kadınla tanıştırır.

Şilili yönetmen Sebastián Lelio, 2013 yapımı filmi Gloria’nın ardından bu filminde de bir o kadar ilham verici bir kadın hikâyesi anlatıyor. Sebastián Lelio’nun Gonzalo Maza’yla birlikte yazdığı senaryosuyla Berlin Film Festivali’nde ödül kazanan, aynı yıl Berlin’de LGBTİ+ temalı filmlere verilen Teddy ödülünü alan ve Yabancı Dildeki En İyi Film Oscarı dahil pekçok ödül ve olumlu eleştirilerle takdir toplayan Muhteşem Kadın, Marina’yı oynayan Daniela Vega’nın abartısız, zarif, derin ve tutkulu performansıyla yüreğe işleyen müthiş bir varoluş hikâyesi.


* 5224 sayılı Kanun'un 7. maddesi gereğince sınıflandırılmamış filmler 18+ kabul edildiğinden film gösterimlerine, programda aksi belirtilmedikçe 18 yaş altı sinemaseverlerimiz katılamaz.

E-Posta: [email protected]
Telefon: +90 216 771 72 79