EN

Bağışçılar

Sinematek/Sinema Evi Kütüphanesi bağışlarla büyüyen bir kütüphanedir. Kütüphanemiz sadece sinema kitaplarını ve dergilerini bağış olarak kabul etmektedir.

Kütüphanemizin bağış yayın kabul etme ilkeleri şöyledir:

Fiziksel olarak temiz kullanılmamış, sayfaları eksik yayınlar bağış olarak kabul edilmezler.

İlköğretim, lise ders kitapları, sınavlara hazırlık kitapları, teksir, ders notları v.b. özellikler gösteren yayın ve materyaller bağış olarak kabul edilmezler.

 1. Kütüphanemize bağışladığınız yayınlar kütüphane yönetimince aşağıdaki sürece tabi tutulur:     
 2.                                                     
 3. Bağış olarak gelen kitaplar, kimden ve hangi tarihte geldiğine dair bir tutanak ile birlikte ilk olarak depoya kaldırılır
 4.  
 5. Tasnif işlemi için sıraya konulur
 6.  
 7. Sırası gelince kolideki kitaplar tek tek tasnif edilip, bilgisayar üzerindeki programa girişleri yapılır, demirbaş ve tasnif numarası verildikten sonra etiketlenerek raflara yerleştirilir
 8.  
 9. Bağışta bulunulan yayınlara Sinematek/Sinema Evi Kütüphanesi tarafından eserin iç kapağına kimin bağışı olduğu belirtilir. 
 10.  
 11. Normal şartlarda mükerrer olan kitaplar raflara konulmamaktadır. Bağış kitaplarda bağışçının isteği doğrultusunda davranılmaktadır; mükerrer kitaplar ya kendisine geri gönderilir, ya da kütüphanemizce uygun görülen bir başka kuruma gönderilir.

 

BAĞIŞÇILARIMIZ

Adana Büyükşehir Belediyesi
Alişan Çapan
Ayşecan Ay
Babil Sahaf
Burcu Aybar
Bülent Arıbaş
Can Deniz Şahin
Çağla Öztek
Fransız Kültür Merkezi
Helin İlcek
Oğuz Makal
Oytun Kal
Petra Holzer-Ethem Özgüven
Prof. Dr. Simten Gündeş
Safiye Türker
Sahaf Festivali
Senem Erdine
Sinan Bali
Şenay Aydemir
Turgut Çeviker
Yapı Kredi Yayınları


 
 

Kadıköy Belediyesi Sinematek/Sinema Evi'nde otopark alanı mevcut değildir; dolayısıyla sitemizdeki haritada işaretlenmiş olan, civar otoparkları kullanabilirsiniz.


Toplu taşımayı tercih edecek ziyaretçiler, Kadıköy'den düzenli aralıklarla kalkan Bostancı dolmuşlarını kullanarak Hasırcıbaşı Caddesi'nin girişinde inebilirler. Sinematek/ Sinema Evi tabelalarını takip ederek 5 dakikalık yürüme mesafesindeki kurumumuza ulaşabilirsiniz. Yine aynı yöne ilerleyen İETT otobüsleriyle de Barış Manço durağında inip yönlendirme tabelalarını takip ederek kurumumuza ulaşmanız mümkündür.