EN

Sinematek/Sinema Evi Kütüphanesi

Köşk binasının ikinci katında bulunan Sinematek/Sinema Evi Kütüphanesi, dermesinde sadece sinema üzerine kitapları bulunduran özel bir araştırma kütüphanesidir. Yalnızca sinema alanında çalışan Sinema-TV lisans, lisansüstü öğrencileri, akademisyenler, bir kuruma mensup olmayan bağımsız araştırmacılar ve sinemaseverlerin kullanımına açıktır. Kütüphane ders çalışmak amacıyla kullanılmamaktadır.

Sinematek/Sinema Evi Kütüphanesi’nin kapasitesi, kütüphane alanı için aynı anda 4, okuma alanı için 7, izleme alanı için 3 olmak üzere 14 kişi ile sınırlıdır ve Pazartesi hariç her gün 10:00 ile 18:00 saatleri arası online randevu ile kullanıcılara hizmet verir. Kaynaklar yalnızca kimlik ve imza karşılığında üst kattaki okuma-izleme alanında incelenmek üzere ödünç verilir; bina dışına çıkarılamaz.

Girişte, ilgili yönerge gereği misafirlerin HES kodu üzerinden aşılı veya COVID-19 geçirdiği bilgisi veya en fazla 48 saat önce alınmış negatif PCR testi sonucunu sunmaları istenmektedir. Ziyaret sırasında güncellenmiş HES uygulaması veya PCR testi raporunun hazır bulundurulmasını rica ederiz. Tedbir uygulamaları önceliğiyle bina içinde maske takmak zorunludur.

Kütüphanedeki çalışma alanlarına su dışında herhangi bir yiyecek/içecek getirilmez.

Kütüphanemizde telif kurallarına uygun şekilde yalnızca tarayıcı hizmeti verilmektedir.

Sinematek/Sinema Evi Kütüphanesi kataloğunda yer alan kitapları buradan inceleyebilirsiniz.

Kütüphane, okuma alanı randevuyla hizmet vermektedir.

Ayrıntılı bilgi için kütüphane sorumlusu ile iletişime geçebilirsiniz.

 

Kadıköy Belediyesi Sinematek/Sinema Evi'nde otopark alanı mevcut değildir; dolayısıyla sitemizdeki haritada işaretlenmiş olan, civar otoparkları kullanabilirsiniz.


Toplu taşımayı tercih edecek ziyaretçiler, Kadıköy'den düzenli aralıklarla kalkan Bostancı dolmuşlarını kullanarak Hasırcıbaşı Caddesi'nin girişinde inebilirler. Sinematek/ Sinema Evi tabelalarını takip ederek 5 dakikalık yürüme mesafesindeki kurumumuza ulaşabilirsiniz. Yine aynı yöne ilerleyen İETT otobüsleriyle de Barış Manço durağında inip yönlendirme tabelalarını takip ederek kurumumuza ulaşmanız mümkündür.