EN

Gösterim Tarihi: 30.11.2022 Çarşamba 20.00

Yönetmen: Francesca Archibugi
Senaryo: Francesca Archibugi, Laura Paolucci, Francesco Piccolo, Sandro Veronesi (roman)
Oyuncular: Pierfrancesco Favino, Kasia Smutniak, Bérénice Bejo, Laura Morante, Sergio Albelli, Fotinì Peluso, Alessandro Tedeschi, Benedetta Porcaroli, Massimo Ceccherini, Francesco Centorame, Pietro Ragusa, Valeria Cavalli, Nanni Moretti

İtalya, Fransa / 2022 / İtalyanca, Fransızca / 126 dk. / Renkli / Türkçe Altyazılı

Ölümcül tesadüfler, kayıplar ve mutlu sonlarla biten aşklarla dolu olan Sinek Kuşu Marco Carrera'nın hayatını anlatıyor. Hikâye, 1970'lerin başından yakın geleceğe uzanan akıcı bir zamanda bir çağdan diğer çağa, bir dönemden ötekine atlamamızı sağlayan anıların gücüne göre ilerlemekte. Marco denizde güzel ve sıradışı bir kız olan Luisa Lattes ile tanışır. Ömür boyu tüketilmeyecek ve asla sönmeyecek bir aşk. Marina ve kızları Adele ile Roma'daki hayatı bu hayatından oldukça farklı olacaktır. Marco, çok zorlu bir sınavla sınanarak amansız bir kader tarafından savrulup Floransa'ya dönmek zorunda kalacaktır. Marco’ya bu zorlu anlarda Marina'nın psikanalisti Daniele Carradori yardımcı olacaktır. Sinek Kuşu, yaşamın atalardan kalma gücünün, bazen imkânsız görünen şeylere direnmek için hepimizin verdiği zorlu mücadelenin hikâyesi. Güçlü yanılsama, mutluluk ve neşe silahlarıyla.

Kadıköy Belediyesi Sinematek/Sinema Evi'nde otopark alanı mevcut değildir; dolayısıyla sitemizdeki haritada işaretlenmiş olan, civar otoparkları kullanabilirsiniz.


Toplu taşımayı tercih edecek ziyaretçiler, Kadıköy'den düzenli aralıklarla kalkan Bostancı dolmuşlarını kullanarak Hasırcıbaşı Caddesi'nin girişinde inebilirler. Sinematek/ Sinema Evi tabelalarını takip ederek 5 dakikalık yürüme mesafesindeki kurumumuza ulaşabilirsiniz. Yine aynı yöne ilerleyen İETT otobüsleriyle de Barış Manço durağında inip yönlendirme tabelalarını takip ederek kurumumuza ulaşmanız mümkündür.