EN

Gösterim Tarihi: 03.11.2022 Cumartesi 14.00

Yönetmen: Emanuele Crialese
Senaryo: Emanuele Crialese, Francesca Manieri, Vittorio Moroni
Oyuncular: Penelope Cruz, Luana Giuliani, Vincenzo Amato, Patrizio Francioni, Maria Chiara Goretti, Penelope Nieto Conti, Alvia Reale, India Santella, Mariangela Granelli, Valentina Cenni, Elena Arvigo, Carlo Gallo, Laura Nardi, Rita De Donato, Filippo Pucillo, Aurora Quattrocchi

İtalya, Fransa / 2022 / İtalyanca / 97 dk. / Renkli / Türkçe Altyazılı

Roma,70'li yıllar: Toplumsal dönüşümün, kültürel değişimin, ışıltıyla döküntünün, eskiyle yeninin arasında bir dönem, bir dünya. Clara ve Felice yeni bir daireye yeni taşınmışlardır. Evlilikleri bitmiştir: Artık birbirlerini sevmiyor ama ayrılamıyorlardır da. Onları bir arada tutan tek şey çocuklarının varlığıdır. En büyüğü olan Adriana, 12 yaşına yeni basmıştır ve Clara'nın ruh hallerinin ve ebeveynleri arasında artan gerilimin en dikkatli tanığıdır. Adını, kimliğini reddeden Adriana herkesi erkek olduğuna ikna etmek ister ve bu inat zaten kırılgan olan aile dengesini bir kırılma noktasına getirir.

Çocuklar, ister yukarıdan bir ses, ister televizyonda bir şarkı olsun, kendilerine yol gösterecek bir işaret beklerken, böylece etraflarındaki ve içlerindeki her şey değişecektir.

Kadıköy Belediyesi Sinematek/Sinema Evi'nde otopark alanı mevcut değildir; dolayısıyla sitemizdeki haritada işaretlenmiş olan, civar otoparkları kullanabilirsiniz.


Toplu taşımayı tercih edecek ziyaretçiler, Kadıköy'den düzenli aralıklarla kalkan Bostancı dolmuşlarını kullanarak Hasırcıbaşı Caddesi'nin girişinde inebilirler. Sinematek/ Sinema Evi tabelalarını takip ederek 5 dakikalık yürüme mesafesindeki kurumumuza ulaşabilirsiniz. Yine aynı yöne ilerleyen İETT otobüsleriyle de Barış Manço durağında inip yönlendirme tabelalarını takip ederek kurumumuza ulaşmanız mümkündür.