Bozcaada Uluslararası Ekolojik Film Festivali bu yıl Sinematek/Sinema Evi işbirliğiyle çevrimiçi!

Bozcaada Uluslararası Ekolojik Film Festivali bu yıl 2-8 Kasım 2020 tarihlerinde Kadıköy Belediyesi Sinematek/Sinema Evi işbirliğiyle çevrimiçi gerçekleşiyor.

Gelişmiş bir çevre bilinci ve hakiki bir sinema aşkıyla hazırlanan film seçkilerini altı yıldır seyirciyle buluşturan Bozcaada Uluslararası Ekolojik Film Festivali, bugün ülkemizin en kayda değer sinema etkinliklerinden biri. Üzerinde yaşadığımız dünyanın sorunları ve zenginlikleriyle ilgili sanat eserlerine dikkat çekerek bu alandaki bağımsız üretimi ve paylaşımı desteklemeyi ve belgesel sinemanın gelişimine ayna tutmayı amaçlayan festival, her gün büyüyen ve çeşitlenen ekolojik sorunlarımızın yanı sıra umut verici gelişmelerin de paylaşıma ve tartışmaya açıldığı bağımsız bir platform olarak yoluna devam ediyor.

Sinemayı, çevre bilincini, hayatı, umudu ve barışı merkezine alan ve bugüne dek hep yerel kaynaklar ve dayanışmayla gerçekleştirilen Bozcaada Uluslararası Ekolojik Film Festivali bu yıl yine büyük bir özenle oluşturulan film programıyla seyirci karşısına çıkacak. Bir platform üzerinde çevrimiçi olarak gerçekleşecek festivalde ana yarışma kategorisindeki 15 belgesel haricinde Panorama ve Türkiye Panoraması kuşağında da 23 belgesel gösterilecek, yönetmenlerle canlı röportajlar ve paneller gerçekleştirilecek. 2-8 Kasım tarihleri arasında 7.si gerçekleşecek festivalde yarışacak 15 belgesel ile kazananları belirleyecek jüri de açıklandı.

Program ve çevrimiçi gösterimler hakkında detaylı bilgi için festivalin web sitesini ziyaret edebilir, sosyal medya hesaplarını takip edebilirsiniz. İyi seyirler dileriz.