EN
YENİDEN
Close

Sinematek/Sinema Evi olarak, sinemamızın kültür mirasımız olduğu bilinciyle, ilk etapta her yıl bir film restore ettirmeyi amaçlıyoruz.

Bu doğrultuda, 2023’te, ilk restorasyon projemiz olan Hakkâri’de Bir Mevsim’i (1983) sinemaseverlerle buluşturmaktan dolayı mutluyuz.

Kültür sanat alanındaki nitelikli projelere desteğini sürdüren Kurukahveci Mehmet Efendi’nin değerli katkılarıyla, Atlas Post Production tarafından üstlenilen restorasyon Kadıköy Belediyesi’nin de bu alandaki ilk çalışması.

Kadıköy Belediyesi Sinematek/Sinema Evi'nde otopark alanı mevcut değildir; dolayısıyla sitemizdeki haritada işaretlenmiş olan, civar otoparkları kullanabilirsiniz.


Toplu taşımayı tercih edecek ziyaretçiler, Kadıköy'den düzenli aralıklarla kalkan Bostancı dolmuşlarını kullanarak Hasırcıbaşı Caddesi'nin girişinde inebilirler. Sinematek/ Sinema Evi tabelalarını takip ederek 5 dakikalık yürüme mesafesindeki kurumumuza ulaşabilirsiniz. Yine aynı yöne ilerleyen İETT otobüsleriyle de Barış Manço durağında inip yönlendirme tabelalarını takip ederek kurumumuza ulaşmanız mümkündür.