EN

Sinematek/Sinema Evi Kütüphanesi

Köşk binasının ikinci katında bulunan Sinematek/Sinema Evi Kütüphanesi, dermesinde sadece sinema üzerine kitapları bulunduran tematik bir araştırma kütüphanesidir. Yalnızca sinema alanında çalışan Sinema-TV lisans, lisansüstü öğrencileri, akademisyenler, bağımsız araştırmacılar ve bütün sinemaseverlerin kullanımına açıktır. Kütüphane sınavlara hazırlık amacıyla kullanılmamaktadır.

Sinematek/Sinema Evi Kütüphanesi’nin kapasitesi, kütüphane alanı için aynı anda 4, okuma alanı için 8, izleme alanı için 2 olmak üzere 14 kişi ile sınırlıdır. Pazartesi hariç her gün 10:00-18:00 saatleri arası online randevu ile kullanıcılara hizmet verir. Kaynaklar imza karşılığında üst kattaki okuma-izleme alanında incelenmek üzere ödünç verilir; bina dışına çıkarılamaz.

Kütüphanedeki çalışma alanlarına su dışında herhangi bir yiyecek/içecek getirilmez.

Kütüphanemizde telif kurallarına uygun şekilde yalnızca tarayıcı hizmeti verilmektedir.

 

Sinematek/Sinema Evi Kütüphanesi kataloğunda yer alan kitapları buradan inceleyebilirsiniz.

Kütüphane, okuma alanı randevuyla hizmet vermektedir.

Ayrıntılı bilgi için kütüphane sorumlusu ile iletişime geçebilirsiniz.

 

 

 

Kadıköy Belediyesi Sinematek/Sinema Evi'nde otopark alanı mevcut değildir; dolayısıyla sitemizdeki haritada işaretlenmiş olan, civar otoparkları kullanabilirsiniz.


Toplu taşımayı tercih edecek ziyaretçiler, Kadıköy'den düzenli aralıklarla kalkan Bostancı dolmuşlarını kullanarak Hasırcıbaşı Caddesi'nin girişinde inebilirler. Sinematek/ Sinema Evi tabelalarını takip ederek 5 dakikalık yürüme mesafesindeki kurumumuza ulaşabilirsiniz. Yine aynı yöne ilerleyen İETT otobüsleriyle de Barış Manço durağında inip yönlendirme tabelalarını takip ederek kurumumuza ulaşmanız mümkündür.