EN

Bağışçılar

Kütüphanemizin bağış yayın kabul etme ilkeleri şöyledir:

Sinematek/Sinema Evi Kütüphanesi bağışlarla büyümekte olan bir kütüphanedir. Sinema kitaplığımız Türk ve dünya sinemasına ilişkin literatürü bir arada tutmak ve sinema okuryazarlığına katkı sağlamak amacıyla kurulmuştur.

Sadece sinema kitaplarını ve dergilerini bağış olarak kabul edebilmekteyiz.

Çalışma alanımızda izlenebilecek küçük bir DVD koleksiyonumuz olmasına rağmen, artık istisnai bir eser olmadığı sürece film DVD'lerini bağış olarak alamıyoruz. 

 1. Kütüphanemize bağışladığınız yayınlar kütüphane yönetimince aşağıdaki sürece tabi tutulur:     
 2.                                                     
 3. Bağış olarak gelen kitaplar, kimden ve hangi tarihte geldiğine dair bir tutanak ile birlikte ilk olarak depoya kaldırılır.
 4.  
 5. Tasnif işlemi için sıraya konulur.
 6.  
 7. Sırası gelince kolideki kitaplar tek tek tasnif edilip, bilgisayar üzerindeki programa girişleri yapılır, demirbaş ve tasnif numarası verildikten sonra etiketlenerek raflara yerleştirilir.
 8.  
 9. Bağışta bulunulan yayınlara Sinematek/Sinema Evi Kütüphanesi tarafından eserin iç kapağına kimin bağışı olduğu belirtilir. 
 10.  
 11. Normal şartlarda mükerrer olan kitaplar raflara konulmamaktadır. Bağış kitaplarda bağışçının isteği doğrultusunda davranılmaktadır; mükerrer kitaplar ya kendisine geri iade edilir, ya da kütüphanemizce uygun görülen bir başka kuruma gönderilir.

           

BAĞIŞÇILARIMIZ

30. Altın Koza Film Festivali
Adana Büyükşehir Belediyesi
Ahmet Hamdi Ünaldı
Alişan Çapan
Ayşecan Ay
Babil Sahaf
Burcu Aybar
Bülent Arıbaş
Can Deniz Şahin
Can Evrenol
Cinius Yayınları
Çağla Öztek
Fatma Bıkmaz
Fransız Kültür Merkezi
Gizem Tombak
Hakan Savaş
Helin İlcek
Hülya Uçansu
Levent Kaya Ocakaçan
Melikşah Altuntaş
Nihat Çizmecioğlu
Oğuz Makal
Oytun Kal
Petra Holzer-Ethem Özgüven
Prof. Dr. Simten Gündeş
Safiye Türker Işıksel
Sahaf Festivali
Senem Erdine
Sinan Bali
Şenay Aydemir
Tahir Yüksel
Turgut Çeviker
Yapı Kredi Yayınları
Zeynep Tül Akbal Süalp


 
 

Kadıköy Belediyesi Sinematek/Sinema Evi'nde otopark alanı mevcut değildir; dolayısıyla sitemizdeki haritada işaretlenmiş olan, civar otoparkları kullanabilirsiniz.


Toplu taşımayı tercih edecek ziyaretçiler, Kadıköy'den düzenli aralıklarla kalkan Bostancı dolmuşlarını kullanarak Hasırcıbaşı Caddesi'nin girişinde inebilirler. Sinematek/ Sinema Evi tabelalarını takip ederek 5 dakikalık yürüme mesafesindeki kurumumuza ulaşabilirsiniz. Yine aynı yöne ilerleyen İETT otobüsleriyle de Barış Manço durağında inip yönlendirme tabelalarını takip ederek kurumumuza ulaşmanız mümkündür.