EN

Gösterim Tarihleri: 17.12.2023 Pazar 14.00
Yönetmen: Belmin Söylemez
Senaryo: Belmin Söylemez, Haşmet Topaloğlu
Oyuncular: Manolya Maya, Şenay Aydın, Laçin Ceylan, Cengiz Orhonlu

Türkiye / 2022 / Türkçe / 114 dk. / Renkli / İngilizce Altyazılı  

Günümüz İstanbul’u. Toplum gitgide daha da muhafazakarlaşıyor. Bir yandan batı kültürünün anti tezi olarak sunulan Osmanlı çılgınlığı yaygınlaşırken, diğer yandan birçok kadın bağımsız olarak ayakta kalmak için mücadele veriyor.

Aylin oyuncu olma hayali kuran, yurtta kalan zoraki bir işletme öğrencisi. Baskıcı babasından kurtulup kendi hayatını kurabilmek için popüler bir Osmanlı dizisindeki cariye rolünü kapmak ister. Oyunculuk öğrenmek için bir kursa yazılır.

Sokak performansçısı Frida bir türlü bitiremediği Frida’ya Mektuplar oyununu kamuya açık alanlarda prova eder. Ancak her seferinde geçmişte yaşadığı şiddetten kaynaklanan panik ataklara yenik düşer.

Tanınmış oyuncu Lale, küçük tiyatrosunda oyunlar sergiler ve oyunculuk kursu verir. Ekonomik zorluklara ve değişen kültürel ortama rağmen tiyatrosunu ayakta tutmak için mücadele eder.

Üç kadının yolları Lale’nin kursunda kesişir. Üzerlerindeki baskı arttıkça üç kadın da aynı kararı vermek zorunda kalırlar: vazgeçmek veya hayalleri uğruna mücadele etmek.

*Filmin ardından Vuslat Saraçoğlu moderatörlüğünde yönetmen Belmin Söylemez ile söyleşi olacaktır.
**
Bu filme, 10 yaş üzeri sinemaseverler katılabilir.

Kadıköy Belediyesi Sinematek/Sinema Evi'nde otopark alanı mevcut değildir; dolayısıyla sitemizdeki haritada işaretlenmiş olan, civar otoparkları kullanabilirsiniz.


Toplu taşımayı tercih edecek ziyaretçiler, Kadıköy'den düzenli aralıklarla kalkan Bostancı dolmuşlarını kullanarak Hasırcıbaşı Caddesi'nin girişinde inebilirler. Sinematek/ Sinema Evi tabelalarını takip ederek 5 dakikalık yürüme mesafesindeki kurumumuza ulaşabilirsiniz. Yine aynı yöne ilerleyen İETT otobüsleriyle de Barış Manço durağında inip yönlendirme tabelalarını takip ederek kurumumuza ulaşmanız mümkündür.