EN

Gösterim Tarihi: 05.02.2023 Pazar 14.00

Yönetmen: Mahmut Fazıl Coşkun
Senaryo: Sinan Yusufoğlu

Türkiye / 2022 / Türkçe / 65 dk. / Renkli / İngilizce Altyazılı
 

Türk çağdaş sanatının temsilcilerinden Seçkin Pirim, Gülay Semercioğlu, Candaş Şişman ve Sinan Logie... Türk görsel sanatının dünyada tanınan dört önemli ismini bir araya getiren bu belgesel, sanatçıların özgün estetik dünyalarını ve sanat yolculuklarını, gündelik hayatları ve şehirle kurdukları ilişki üzerinden anlatıyor. Geçmişi, geleceği, kaosu, kültürü, kenti ve farklı sanat disiplinlerini buluşturan kozmopolit şehir İstanbul’daki atölyelerinden çıkan eserler şehrin büyüleyici sokaklarından dünyanın önemli sanat galerine ve müzelerine uzanıyor.

Crossroads, dört sanatçının sanatsal dönüşümlerini de kayıt altına alıyor. Tıpkı İstanbul’un dönüşümü gibi…

 

*Filmin ardından Kıvanç Sezer moderatörlüğünde yönetmen Mahmut Fazıl Coşkun ile söyleşi olacaktır.

** Bu film, genel izleyici kitlesi için uygundur.

Kadıköy Belediyesi Sinematek/Sinema Evi'nde otopark alanı mevcut değildir; dolayısıyla sitemizdeki haritada işaretlenmiş olan, civar otoparkları kullanabilirsiniz.


Toplu taşımayı tercih edecek ziyaretçiler, Kadıköy'den düzenli aralıklarla kalkan Bostancı dolmuşlarını kullanarak Hasırcıbaşı Caddesi'nin girişinde inebilirler. Sinematek/ Sinema Evi tabelalarını takip ederek 5 dakikalık yürüme mesafesindeki kurumumuza ulaşabilirsiniz. Yine aynı yöne ilerleyen İETT otobüsleriyle de Barış Manço durağında inip yönlendirme tabelalarını takip ederek kurumumuza ulaşmanız mümkündür.