EN

Yönetmen: Barış Hancıoğulları
Senaryo: Barış Hancıoğulları
Oyuncular: Ahmet Melih Yılmaz, Ayfer Dönmez

Türkiye, Hollanda / 2020 / Türkçe / 99 dk. / Renkli


Doğuştan dilsiz, içe dönük, garip bir genç olan Umut, İstanbul Esenler’de bir gecekonduda annesi Leyla ile yaşamakta, bir oto tamirhanesinde çırak olarak çalışmaktadır.

Annesinin son zamanlarda garip davrandığını fark eden Umut onu gizlice takip etmeye başlar ve Leyla’nın bir adamla beraber olduğunu öğrenir.


Gösterim, yönetmenin katılımıyla gerçekleşecektir. Film sonrası soru cevap bölümünün moderatörlüğünü Hüseyin Karabey üstlenecektir.

 

Kadıköy Belediyesi Sinematek/Sinema Evi'nde otopark alanı mevcut değildir; dolayısıyla sitemizdeki haritada işaretlenmiş olan, civar otoparkları kullanabilirsiniz.


Toplu taşımayı tercih edecek ziyaretçiler, Kadıköy'den düzenli aralıklarla kalkan Bostancı dolmuşlarını kullanarak Hasırcıbaşı Caddesi'nin girişinde inebilirler. Sinematek/ Sinema Evi tabelalarını takip ederek 5 dakikalık yürüme mesafesindeki kurumumuza ulaşabilirsiniz. Yine aynı yöne ilerleyen İETT otobüsleriyle de Barış Manço durağında inip yönlendirme tabelalarını takip ederek kurumumuza ulaşmanız mümkündür.