EN

Gösterim Tarihi: 20.11.2022 Pazar 14.00

Yönetmen: Ali Tansu Turhan
Senaryo: Burcu Uğuz, Ali Tansu Turhan, Fahri Güllüoğlu
Oyuncular: Hare Sürel, Ushan Çakır, Funda Eryiğit

Türkiye / 2021 / Türkçe / 92 dk. / Renkli

Diyalog isimli kurmaca bir film çekmeye hazırlanan Yönetmen (Funda Eryiğit), Ushan (Ushan Çakır) ve Hare’yi (Hare Sürel), Veysel ve Günseli karakterlerini oynamaları için seçer. Hare’yle Ushan prova günü tanışırlar. Provalar ilerledikçe birbirlerine duydukları merak artar. Derinleşen sohbetleri, aralarındaki duygusal etkileşimi açığa çıkarır. Yeni tanışan Hare ve Ushan’ın gerçekliği, ayrılığın eşiğindeki Günseli ve Veysel’in gerçekliğiyle iç içe geçerken Yönetmen’in filmi başlar.
 

* Film, 10 yaş ve üzeri seyirciler için uygundur.

* Gösterimin ardından film ekibiyle Sefa Öztürk moderatörlüğünde söyleşi düzenlenecektir.

Kadıköy Belediyesi Sinematek/Sinema Evi'nde otopark alanı mevcut değildir; dolayısıyla sitemizdeki haritada işaretlenmiş olan, civar otoparkları kullanabilirsiniz.


Toplu taşımayı tercih edecek ziyaretçiler, Kadıköy'den düzenli aralıklarla kalkan Bostancı dolmuşlarını kullanarak Hasırcıbaşı Caddesi'nin girişinde inebilirler. Sinematek/ Sinema Evi tabelalarını takip ederek 5 dakikalık yürüme mesafesindeki kurumumuza ulaşabilirsiniz. Yine aynı yöne ilerleyen İETT otobüsleriyle de Barış Manço durağında inip yönlendirme tabelalarını takip ederek kurumumuza ulaşmanız mümkündür.