EN

Gösterim Tarihi: 27.02.2022 Pazar 18.30

Yönetmen: Erkan Tahhuşoğlu
Senaryo:  Erkan Tahhuşoğlu
Oyuncular: Emel Göksu, Ayşe Demirel, Elif Ürse

Türkiye / 2021 / Türkçe / 74 dk. / Renkli

 

Koridor, birlikte yaşamak durumunda kalan zıt karakterli iki yaşlı kız kardeşin hikâyesi.

Yalnızlığa savrulmuş, ne birbirleriyle, ne de dış dünyayla sağlıklı ilişki kurabilen, sonuçta çaresizliğin, kötücüllüğün içine düşmüş ama bu kötücüllükleriyle kendilerinden, birbirlerinden başka kimseye zarar veremeyen iki kız kardeş...

Hayatla, geçmişle, anneyle, babayla girişilmiş ama bitirilemeyen, hiçbir zaman da bitirilemeyecek hesaplaşmaların anlatıldığı ironik bir drama.

Gösterim, yönetmenin katılımıyla gerçekleşecek, gösterimin ardından gerçekleşecek soru & cevap bölümünün moderatörlüğünü Serkan Acar üstlenecektir.

Kadıköy Belediyesi Sinematek/Sinema Evi'nde otopark alanı mevcut değildir; dolayısıyla sitemizdeki haritada işaretlenmiş olan, civar otoparkları kullanabilirsiniz.


Toplu taşımayı tercih edecek ziyaretçiler, Kadıköy'den düzenli aralıklarla kalkan Bostancı dolmuşlarını kullanarak Hasırcıbaşı Caddesi'nin girişinde inebilirler. Sinematek/ Sinema Evi tabelalarını takip ederek 5 dakikalık yürüme mesafesindeki kurumumuza ulaşabilirsiniz. Yine aynı yöne ilerleyen İETT otobüsleriyle de Barış Manço durağında inip yönlendirme tabelalarını takip ederek kurumumuza ulaşmanız mümkündür.