EN

Gösterim Tarihi: 20.02.2022 Pazar 18.30

Yönetmen: Ferit Karol
Senaryo: Ferit Karol, Serkan Fakılı
Oyuncular: Murat Kılıç, Gülçin Kültür Şahin, Mert Ateş, Onur Gökçek

Türkiye / 2020 / Türkçe / 94 dk. / Renkli


Kumbara, kendi hâlinde bir aile babası olan Orhan'ın hayatının, arka arkaya ortaya çıkan zorluklarla farklı bir noktaya evrilmesini konu ediniyor.

Orhan 38 yaşında bir aile babasıdır. Bir yandan ev kazası yüzünden komaya girmiş annesiyle ilgilenirken, bir yandan da kefil olduğu arkadaşı ortadan kaybolduğu için üzerine kalan borcu kapatmakla uğraşır. Bu süreçte ailesiyle de arası açılır ve giderek baba rolünü kaybeder. Taksi şoförlüğü gibi ek işler yaparak başka bir adam haline gelir.

Gösterim, yönetmenin katılımıyla gerçekleşecek, gösterimin ardından gerçekleşecek soru & cevap bölümünün moderatörlüğünü Sefa Öztürk üstlenecektir.

 

Kadıköy Belediyesi Sinematek/Sinema Evi'nde otopark alanı mevcut değildir; dolayısıyla sitemizdeki haritada işaretlenmiş olan, civar otoparkları kullanabilirsiniz.


Toplu taşımayı tercih edecek ziyaretçiler, Kadıköy'den düzenli aralıklarla kalkan Bostancı dolmuşlarını kullanarak Hasırcıbaşı Caddesi'nin girişinde inebilirler. Sinematek/ Sinema Evi tabelalarını takip ederek 5 dakikalık yürüme mesafesindeki kurumumuza ulaşabilirsiniz. Yine aynı yöne ilerleyen İETT otobüsleriyle de Barış Manço durağında inip yönlendirme tabelalarını takip ederek kurumumuza ulaşmanız mümkündür.