EN
Luis Buñuel Toplu Gösterimi kapsamındaki Buñuel: Sürrealizm ve Ötesi adlı panelimizi ressam İnci Furni, yönetmen Emin Alper, yazar Fatih Özgüven ve panelimize Zoom’la eşlik edecek olan akademisyen Selim Eyüboğlu’nun katılımıyla gerçekleştiriyoruz. Buñuel’in uzun süren kariyeri göz önüne alındığında, onu kariyerinin değişik cepheleriyle ele almaya çalışacağımız panelimizde konuşmacılar, yönetmenin filmlerinde yoksullar ve zenginlerin temsili, Bir Endülüs Köpeği’nde Dalí ile ortak çalışması, politik kimliğinin erken filmlerine yansımaları ve paradoks kullanımı gibi açılardan bakmayı amaçlıyorlar.
 
19 Şubat Cumartesi günü saat 12:00’de Buñuel: Sürrealizm ve Ötesi paneline tüm sinemaseverleri bekliyoruz. 
 
Panele katılım ücretsizdir.

Kadıköy Belediyesi Sinematek/Sinema Evi'nde otopark alanı mevcut değildir; dolayısıyla sitemizdeki haritada işaretlenmiş olan, civar otoparkları kullanabilirsiniz.


Toplu taşımayı tercih edecek ziyaretçiler, Kadıköy'den düzenli aralıklarla kalkan Bostancı dolmuşlarını kullanarak Hasırcıbaşı Caddesi'nin girişinde inebilirler. Sinematek/ Sinema Evi tabelalarını takip ederek 5 dakikalık yürüme mesafesindeki kurumumuza ulaşabilirsiniz. Yine aynı yöne ilerleyen İETT otobüsleriyle de Barış Manço durağında inip yönlendirme tabelalarını takip ederek kurumumuza ulaşmanız mümkündür.