EN

Gösterim Tarihleri: 21.11.2021 Pazar 15.00 / 10.12.2021 Cuma 20.00 / 19.01.2022 Çarşamba 20.00

Yönetmen: Ahu Öztürk
Senaryo: Ahu Öztürk
Oyuncular: Ozan Bilen, Nihal Menzil, Necmettin Çobanoğlu

Türkiye / 2010 / Türkçe / 22 dk. / Renkli

2015 yapımı Toz Bezi adlı uzun metrajlı filmiyle 66. Berlin Film Festivali’nin Forum bölümünde yer alan Ahu Öztürk, Açık Yara’da üniversite öğrencisi genç Ozan’ın öyküsüne odaklanır. Ozan, babaannesinin ölümü üzerine köyüne gider. Köyde, içten içe kavgalı olduğu babasının geçmişiyle ilgili birçok şey öğrenir. Ama o da gerçeklerden kaçmayı seçecektir. Açık Yara 2010 yılında çekilen ve 5 kısa filmden oluşan Kars Öyküleri projesi kapsamındaki yapıtlardan biridir. Film, Rotterdam, İstanbul, Kudüs, Saraybosna gibi pek çok uluslararası festivalde gösterilmiştir.

*Açık Yara, Türkiye'den Kısalar 2 başlığı altında gösterilecektir.

Kadıköy Belediyesi Sinematek/Sinema Evi'nde otopark alanı mevcut değildir; dolayısıyla sitemizdeki haritada işaretlenmiş olan, civar otoparkları kullanabilirsiniz.


Toplu taşımayı tercih edecek ziyaretçiler, Kadıköy'den düzenli aralıklarla kalkan Bostancı dolmuşlarını kullanarak Hasırcıbaşı Caddesi'nin girişinde inebilirler. Sinematek/ Sinema Evi tabelalarını takip ederek 5 dakikalık yürüme mesafesindeki kurumumuza ulaşabilirsiniz. Yine aynı yöne ilerleyen İETT otobüsleriyle de Barış Manço durağında inip yönlendirme tabelalarını takip ederek kurumumuza ulaşmanız mümkündür.