EN

Gösterim Tarihi: 29.03.2019 / 20.30
Gösterim Yeri: Caddebostan Kültür Merkezi, B Salonu

Yönetmen: Agnès Varda
Senaryo: Agnès Varda
Fransa / 2019 / Fransızca-İngilizce  / 115 dk. / Renkli / Türkçe Altyazılı / DCP

Sürekli kendini yenileyen sinemasıyla 90 yaşında insanın dünyadaki macerasının en önemli tanıklarından biri olmaya devam eden Agnès Varda, geçtiğimiz ay Berlin Film Festivali’nde  dünya sinemasına olağanüstü katkılarda bulunan kişi ya da kurumları onurlandırmak üzere verilen Berlinale Kamera Ödülü’nün sahibi oldu ve aynı zamanda yeni filmi Agnès , Varda’yı Anlatıyor’un dünya galasını gerçekleştirdi. Berlin’deki gösteriminde beğeni ve coşkuyla karşılanan film, dünya galasından hemen sonra Agnès Hakkında Her Şey Toplu Gösterimi kapsamında seyirciyle buluşuyor. 

Agnès Varda’nın, görsel sanatların diğer dallarında da eserler vermiş bir sanatçı, bir kadın hakları aktivisti ve sinemacı olarak 60 yılı aşan kariyerini değerlendirdiği belgesel, usta bir hikaye anlatıcısının elinden çıkmış, sürprizlerle dolu bir film ve aynı zamanda Agnès Varda ile sinema anlayışı, kendi geliştirdiği ‘sine-yazarlık’ kavramı, yönetmenlik deneyimi, Paris’te yaşadığı sokaktan Los Angeles’a ve Pekin’e uzanan hayat yolculuğu üzerine derin ve doyurucu bir sohbet.

 

Kadıköy Belediyesi Sinematek/Sinema Evi'nde otopark alanı mevcut değildir; dolayısıyla sitemizdeki haritada işaretlenmiş olan, civar otoparkları kullanabilirsiniz.


Toplu taşımayı tercih edecek ziyaretçiler, Kadıköy'den düzenli aralıklarla kalkan Bostancı dolmuşlarını kullanarak Hasırcıbaşı Caddesi'nin girişinde inebilirler. Sinematek/ Sinema Evi tabelalarını takip ederek 5 dakikalık yürüme mesafesindeki kurumumuza ulaşabilirsiniz. Yine aynı yöne ilerleyen İETT otobüsleriyle de Barış Manço durağında inip yönlendirme tabelalarını takip ederek kurumumuza ulaşmanız mümkündür.