EN

Gösterim Tarihleri: 28.02.2024 Çarşamba 20.00 / 17.03.2024 Pazar 18.30 / 03.04.2024 Çarşamba 20.00

Yönetmen: Yves Hanchar, Pierre Charles Rochette, François Vanderveken, Isabelle Willems
Senaryo: Chantal Akerman, Michèle Blondeel
Oyuncular: Philippe Bombled, Catherine Carrera, Amid Chakir, Mario Gonzales, Kathy Guisard, Michel Karchevsky, Marie-Signe Ledoux, Jean-Jacques Moreau, Christine Pouquet, Marc Schreiber, Nicole Valberg, Nathalie Willame, Bernard Yerlès

Belçika / 1982 / Fransızca / 42 dk. / Renkli / Türkçe Altyazılı

1982’de Brüksel Film Okulu, Chantal Akerman’dan bir film atölyesi yapmasını ister. Bunun üzerine öğrenciler Yves Hanchar, Pierre Charles Rochette, François Vanderveken ve Isabelle Willems, Akerman ile Michèle Blondeel’in birlikte yazdıkları bir senaryoyu, Akerman ve Blondeel’in gözetiminde, 16mm kamera ile çekerler.

Otele birbiri ardına iki genç kadın gelir. Otelin sahibi kapıdan giren ilk kadına âşık olmaya hazırdır. Yalnızca o değil, otelin çalışanlarından misafirlerine kadar herkes birbiriyle etkileşim hâlinde, ümit ve arzu dolu, kendi aşk hikâyeleri içinde devinmektedir. Herkes aşkı aramaktadır, ancak aşkın nedenine nasılına kimse pek akıl sır erdiremez.

* Yönetmenin 15 Ağustos (Le 15/8) filmi ile birlikte gösterilecektir.

 

 

Kadıköy Belediyesi Sinematek/Sinema Evi'nde otopark alanı mevcut değildir; dolayısıyla sitemizdeki haritada işaretlenmiş olan, civar otoparkları kullanabilirsiniz.


Toplu taşımayı tercih edecek ziyaretçiler, Kadıköy'den düzenli aralıklarla kalkan Bostancı dolmuşlarını kullanarak Hasırcıbaşı Caddesi'nin girişinde inebilirler. Sinematek/ Sinema Evi tabelalarını takip ederek 5 dakikalık yürüme mesafesindeki kurumumuza ulaşabilirsiniz. Yine aynı yöne ilerleyen İETT otobüsleriyle de Barış Manço durağında inip yönlendirme tabelalarını takip ederek kurumumuza ulaşmanız mümkündür.