EN

Gösterim Tarihi: 13.03.2019 / 20.30
Gösterim Yeri: Caddebostan Kültür Merkezi, B Salonu

Yönetmen: Agnès Varda
Senaryo: Agnès Varda
Oyuncular: Viva, Gerome Ragni, James Rado, Shirley Clarke
Fransa, ABD / 1969 / İngilizce / 110 dk. / Renkli / Türkçe Altyazılı / DCP 

Film, Hair müzikalinin bestecileri Gerome Ragni (Jim) ve James Rado'nun (Jerry), Andy Warhol'un oyuncularından Viva'nın Hollywood'daki evinde geçirdikleri bir haftayı, doğaçlama hissi veren bir kurmaca hikaye ile perdeye yansıtıyor. 

Dönemin önemli suikastlarının televizyon görüntüleri eşliğinde ilerleyen filmde Jim, Jerry ve Viva, hayatlarıyla ilgili farklı deneyimlere odaklanmaktadır. Amerikalı feminist sinemacı Shirley Clarke ise yeni filmini finanse etmeye çalışmakta ve bu süreçte yapımcılar tarafından zorlanmaktadır. Stüdyonun zorlamaları karşısında sanatsal tercihlerinden taviz vermeye başlarken, Agnès Varda da bir sahnede kendisine eşlik eder.

Kadıköy Belediyesi Sinematek/Sinema Evi'nde otopark alanı mevcut değildir; dolayısıyla sitemizdeki haritada işaretlenmiş olan, civar otoparkları kullanabilirsiniz.


Toplu taşımayı tercih edecek ziyaretçiler, Kadıköy'den düzenli aralıklarla kalkan Bostancı dolmuşlarını kullanarak Hasırcıbaşı Caddesi'nin girişinde inebilirler. Sinematek/ Sinema Evi tabelalarını takip ederek 5 dakikalık yürüme mesafesindeki kurumumuza ulaşabilirsiniz. Yine aynı yöne ilerleyen İETT otobüsleriyle de Barış Manço durağında inip yönlendirme tabelalarını takip ederek kurumumuza ulaşmanız mümkündür.