EN

Yönetmen: Leyla Yılmaz
Senaryo: Leyla Yılmaz
Oyuncular: Senan Kara, Yurdaer Okur, Emir Özden, Ulaşcan Kutlu, Arda Anarat

Türkiye / 2019 / Türkçe / 93 dk. / Renkli
 

Anne Selma, devlet hastanesinde tıp doktoru. Baba Sinan, özel bir şirkette orta düzey yönetici. Birbirine tahammülünü yitirmiş, mutsuz bir çift. İkisinin tek ortak noktası 17 yaşındaki su topu oyuncusu oğulları Umut. Umut’un dengeli hayatı eşcinsel olduğuna dair çıkan bir dedikoduyla radikal bir biçimde sarsılır. Umut takımdakilerin yargılayıcı sorularını yanıtlamayı reddeder. Onun bu kararlı tavrı hakkındaki yargıları keskinleştirir. Kısa sürede işler iyice çığırından çıkar, acımasız bir lince dönüşür. Yaşananlar dayanılmaz bir hale geldiğinde Umut, ortadan kaybolur. Selma ve Sinan, Umut’un yaşadığı zorbalıktan, oğulları kaybolduğunda haberdar olur. Çaresiz bir şekilde çocuklarını ararken, bir yandan da kendileriyle hesaplaşırlar.
 

*Film, 13 yaş üzeri için uygundur.

Kadıköy Belediyesi Sinematek/Sinema Evi'nde otopark alanı mevcut değildir; dolayısıyla sitemizdeki haritada işaretlenmiş olan, civar otoparkları kullanabilirsiniz.


Toplu taşımayı tercih edecek ziyaretçiler, Kadıköy'den düzenli aralıklarla kalkan Bostancı dolmuşlarını kullanarak Hasırcıbaşı Caddesi'nin girişinde inebilirler. Sinematek/ Sinema Evi tabelalarını takip ederek 5 dakikalık yürüme mesafesindeki kurumumuza ulaşabilirsiniz. Yine aynı yöne ilerleyen İETT otobüsleriyle de Barış Manço durağında inip yönlendirme tabelalarını takip ederek kurumumuza ulaşmanız mümkündür.