EN

Gösterim Tarihi: 29.01.2023 Pazar 14.00

Yönetmen: Hakkı Kurtuluş, Melik Saraçoğlu
Senaryo: Hakkı Kurtuluş, Melik Saraçoğlu
Oyuncular: Su Kutlu, Özgür Emre Yıldırım, Nazlı Bulum, Süleyman Turan, Tülay Günal, Vedat Erincin, Cengiz Bozkurt, Deniz Gürzumar, Baran Şükrü Babacan, Aytaç Uşun, Pınar Gök, Cem Güler, Ayşenil Samlıoğlu

Türkiye, Almanya / 2021 / Türkçe / 158 dk. / Renkli / İngilizce Altyazılı
 

Birbirlerini çok sevmekle beraber, birbirlerine hiç kimsenin çektirmediği kadar acı çektiren bir çift. Bir tarafta cilt doktoru olarak çalıştığı devlet hastanesinde boğulan ve her konuda kendini suçlamaktan vazgeçemeyen Mazhar; diğer tarafta mutluluğu da hüznü de sınırlarda, müzik ve yazıyla yaşayan Ece. Tüm güzellik ve çirkinliğiyle onları yalnız bırakmayan İstanbul'da, varlıklarını sürdürebilmek için hem kendileri, hem de çalkantısında gitgide boğuldukları şehirleriyle mücadele eden çiftin tek sığınağıysa, yine birbirlerine duydukları derin aşk.

 

*Filmin ardından Vuslat Saraçoğlu moderatörlüğünde yönetmen Melik Saraçoğlu ile söyleşi olacaktır.

** Bu filme,16 yaş ve üzeri sinemaseverlerimiz katılabilirler

Kadıköy Belediyesi Sinematek/Sinema Evi'nde otopark alanı mevcut değildir; dolayısıyla sitemizdeki haritada işaretlenmiş olan, civar otoparkları kullanabilirsiniz.


Toplu taşımayı tercih edecek ziyaretçiler, Kadıköy'den düzenli aralıklarla kalkan Bostancı dolmuşlarını kullanarak Hasırcıbaşı Caddesi'nin girişinde inebilirler. Sinematek/ Sinema Evi tabelalarını takip ederek 5 dakikalık yürüme mesafesindeki kurumumuza ulaşabilirsiniz. Yine aynı yöne ilerleyen İETT otobüsleriyle de Barış Manço durağında inip yönlendirme tabelalarını takip ederek kurumumuza ulaşmanız mümkündür.