EN

Gösterim Tarihleri: 04.12.2022 Pazar 14.00

Yönetmen: Jeyan Kader Gülşen, Zekiye Kaçak
Senaryo: Jeyan Kader Gülşen, Zekiye Kaçak

Türkiye / 2022 / Türkçe / 92 dk. / Renkli / İngilizce Altyazılı
 

Filmin üç eşcinsel erkek ana karakteri, küçük şehirlerden, taşradan İstanbul'a göç etmiş orta sınıf ve muhafazakâr ailelerden gelir. Karakterlerden Mehmet ve Yusuf, evli, çocukları olan ve bir yandan da erkek sevgilileriyle paralel hayatlar sürdüren, bu ikili hayat arasında sıkışıp kalmış, gerçeklerini sosyal yaşamlarında kimsenin bilmediği iki eşcinsel erkektir. Bu iki karakterin filmde yüzlerini görmeyiz. Filmin lokomotif karakteri Mustafa ise Mehmet'in dokuz yıl beraberlik yaşadığı ve kopamadığı eski sevgilisidir. Mustafa, aynı zamanda Yusuf'un da yakın arkadaşıdır. Cinsel yönelimi ve kendi hayatıyla barışık, çocukluğundan beri eşcinselliğinin farkında olan Mustafa'nın filmde yüzünü görürüz.

 

*Filmin ardından Hüseyin Karabey moderatörlüğünde yönetmen Jeyan Kader Gülşen ve Zekiye Kaçak ile söyleşi olacaktır.

** Bu filme, 16 yaş ve üzeri sinemaseverlerimiz katılabilirler.

Kadıköy Belediyesi Sinematek/Sinema Evi'nde otopark alanı mevcut değildir; dolayısıyla sitemizdeki haritada işaretlenmiş olan, civar otoparkları kullanabilirsiniz.


Toplu taşımayı tercih edecek ziyaretçiler, Kadıköy'den düzenli aralıklarla kalkan Bostancı dolmuşlarını kullanarak Hasırcıbaşı Caddesi'nin girişinde inebilirler. Sinematek/ Sinema Evi tabelalarını takip ederek 5 dakikalık yürüme mesafesindeki kurumumuza ulaşabilirsiniz. Yine aynı yöne ilerleyen İETT otobüsleriyle de Barış Manço durağında inip yönlendirme tabelalarını takip ederek kurumumuza ulaşmanız mümkündür.