EN

Gösterim Tarihleri: 21.11.2021 Pazar 15.00 / 10.12.2021 Cuma 20.00 / 19.01.2022 Çarşamba 20.00

Yönetmen: Zeynep Dadak, Merve Kayan  
Senaryo: Zeynep Dadak, Merve Kayan

Türkiye / 2010 / Türkçe / 22 dk. / Renkli

Merve Kayan ve Zeynep Dadak birlikte çektikleri uzun metraj filmleri Mavi Dalga öncesinde Bu Sahilde’yle bir sayfiye beldesinde geçen yaratıcı bir belgesele imza atmıştı. Saros Körfezi’ni mekan edinen belgeselde Kayan ve Dadak ikilisi yaz mevsiminin kasaba üzerindeki etkisini ve yazı burada geçiren insanların halet-i ruhiyesini gözlemler, sinemasal anlarla örülü görsel bir belge oluştururlar. İnsanların kısa bir süre için bulundukları yazlık mekânda geçirdiği değişime dair bir tanıklık, bu değişimin geçici ve uçucu haline dair bir enstantane… Bu Sahilde modern sinemamızın kayda değer kısa belgesellerinden biri.

*Bu Sahilde, Türkiye'den Kısalar 2 başlığı altında gösterilecektir. 

Kadıköy Belediyesi Sinematek/Sinema Evi'nde otopark alanı mevcut değildir; dolayısıyla sitemizdeki haritada işaretlenmiş olan, civar otoparkları kullanabilirsiniz.


Toplu taşımayı tercih edecek ziyaretçiler, Kadıköy'den düzenli aralıklarla kalkan Bostancı dolmuşlarını kullanarak Hasırcıbaşı Caddesi'nin girişinde inebilirler. Sinematek/ Sinema Evi tabelalarını takip ederek 5 dakikalık yürüme mesafesindeki kurumumuza ulaşabilirsiniz. Yine aynı yöne ilerleyen İETT otobüsleriyle de Barış Manço durağında inip yönlendirme tabelalarını takip ederek kurumumuza ulaşmanız mümkündür.