EN

Gösterim Tarihleri: 21.11.2021 Pazar 15.00 / 10.12.2021 Cuma 20.00 / 19.01.2022 Çarşamba 20.00

Yönetmen: Belmin Söylemez 
Senaryo: Belmin Söylemez 
Oyuncular: Selçuk Sarı, Emrah Yılmaz 

Türkiye / 2002 / Türkçe / 18 dk. / Renkli

 

Hollanda ve Türkiye’de müzik videoları, kısa metraj film çalışmaları yapan, Şimdiki Zaman adlı uzun metraj filmiyle San Francisco Film Festivali’nde Yeni Yönetmen Ödülü, Adana Altın Koza Film Festivali’ndeyse Yılmaz Güney Ödülü’nü kazanan yönetmen Belmin Söylemez’in bol ödüllü kısa filmi Dalgalar, Emrah adlı bir çocuğun, İstanbul Boğazı’nın kıyısında geçirdiği bir güne odaklanır. Emrah’ın arkadaşları denizde suyun tadını çıkarırken Emrah daha çekingen durmakta ve onları sadece izlemekle yetinmektedir, çünkü denizden korkmaktadır. Dalgalar, Belmin Söylemez’in kent ve insan ilişkisini ele alış biçimine dair ipuçları veren, son derece incelikli bir çalışma.

*Dalgalar, Türkiye'den Kısalar 2 başlığı altında gösterilecektir.

Kadıköy Belediyesi Sinematek/Sinema Evi'nde otopark alanı mevcut değildir; dolayısıyla sitemizdeki haritada işaretlenmiş olan, civar otoparkları kullanabilirsiniz.


Toplu taşımayı tercih edecek ziyaretçiler, Kadıköy'den düzenli aralıklarla kalkan Bostancı dolmuşlarını kullanarak Hasırcıbaşı Caddesi'nin girişinde inebilirler. Sinematek/ Sinema Evi tabelalarını takip ederek 5 dakikalık yürüme mesafesindeki kurumumuza ulaşabilirsiniz. Yine aynı yöne ilerleyen İETT otobüsleriyle de Barış Manço durağında inip yönlendirme tabelalarını takip ederek kurumumuza ulaşmanız mümkündür.