EN

Gösterim Tarihi: 21.12.2021 Salı 20.00

Yönetmen: Alberto Vendemmiati

 

İtalya / 2005 /  İtalyanca / 85 dk. / Türkçe Altyazılı

 

Sinemada coğrafyalar, savaş ve acıyla başa çıkmaktaki ustalığıyla tanıdığımız Vendemmiati, transbirey De Leo N.’nin hikayesine odaklanan La Persona De Leo N. filminde, en az önceki filmlerine konu olan Afganistan gerçeği kadar hassas  ama öte yandan son derece kişisel bir hikayeyi büyük bir ustalıkla ele alıyor.

Kişiliğini bulma sürecindeki bir insanın cinsiyetini değiştirmeye kadar giden tüm radikal adımlarını ve aile içi ilişkilerini de içeren hikayesini çok yakından ama hiç incitmeden, büyük bir zerafetle anlatıyor.  Kameranın bu kadar yakın ve sürekli varlığıyla anlatılan bir öyküde bu zarafeti, bu derin saygıyı koruyabilmek büyük önem taşıyor. Kameranın öykünün her adımında gözlemciden ziyade bir yoldaş konumunda olduğu bu filmde Vendemmiati bu zorluğun üstesinden geliyor.

Kadıköy Belediyesi Sinematek/Sinema Evi'nde otopark alanı mevcut değildir; dolayısıyla sitemizdeki haritada işaretlenmiş olan, civar otoparkları kullanabilirsiniz.


Toplu taşımayı tercih edecek ziyaretçiler, Kadıköy'den düzenli aralıklarla kalkan Bostancı dolmuşlarını kullanarak Hasırcıbaşı Caddesi'nin girişinde inebilirler. Sinematek/ Sinema Evi tabelalarını takip ederek 5 dakikalık yürüme mesafesindeki kurumumuza ulaşabilirsiniz. Yine aynı yöne ilerleyen İETT otobüsleriyle de Barış Manço durağında inip yönlendirme tabelalarını takip ederek kurumumuza ulaşmanız mümkündür.