EN

Türkiye sineması için alternatif bir gösterim mecrası ve bir tartışma platformu oluşturma hedefimiz doğrultusunda FilmKoop işbirliği ile gerçekleştirdiğimiz Bağımsız Türkiye Sineması gösterimlerine devam ediyoruz.

Filmin ardından gerçekleştirdiğimiz söyleşilerle sektörde faaliyet gösteren yapımcı, yönetmen ve oyuncuların yanı sıra seyircilerimizi de içine alan haftalık buluşmalara dönüşen gösterimlerimiz, Mayıs-Haziran ayları boyunca Pazar günleri saat 18.30’da Onat Kutlar Sinema Salonu’nda yapılacak.

Etkinlikten bir hafta önce duyurulacak Bağımsız Türkiye Sineması gösterimlerinin programını sinematek.kadikoy.bel.tr adresinden ve sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

 

Kadıköy Belediyesi Sinematek/Sinema Evi'nde otopark alanı mevcut değildir; dolayısıyla sitemizdeki haritada işaretlenmiş olan, civar otoparkları kullanabilirsiniz.


Toplu taşımayı tercih edecek ziyaretçiler, Kadıköy'den düzenli aralıklarla kalkan Bostancı dolmuşlarını kullanarak Hasırcıbaşı Caddesi'nin girişinde inebilirler. Sinematek/ Sinema Evi tabelalarını takip ederek 5 dakikalık yürüme mesafesindeki kurumumuza ulaşabilirsiniz. Yine aynı yöne ilerleyen İETT otobüsleriyle de Barış Manço durağında inip yönlendirme tabelalarını takip ederek kurumumuza ulaşmanız mümkündür.