EN

Gösterim Tarihi: 28.12.2021 Salı 20.00

Yönetmen: Emma Rossi Landi, Alberto Vendemmiati

 

İtalya, ABD, Filipinler / 2010 /  Takalotça / 79 dk. / Türkçe Altyazılı

 

Robert, Jr, Charlene ve Margarita bir zamanlar en büyük Amerikan üssü olan Filipinler’deki Subic Bay üssünde görev yapan Amerikalı askerlerin Filipinli seks işçilerinden doğan çocuklarıdır. Bu çocuklara Amerasiyanlar denir. 1992’de üssün kapanması üzerine binlercesi babaları tarafından terk edilir. Diğer ülkelerin Amerasiyanlarının aksine Filipinli Amerasiyanlar Amerikan hükümeti tarafından tanınmaz. O çocuklar artık büyümüştür. Film, iki yıllık bir süreçte ayrımcılık, aile ve kimlik sorunlarıyla mücadele ederek hiçbir şekilde sorumlu olmadıkları bir geçmişle başetmeye çalışan Filipinli dört Amerasiyanın hikâyesini izler.

Filipinlerdeki politik, askeri ve ekonomik trajedilerin sıradan insanların yaşamına yüklediği zorlukları çok yakından ama çok saygılı ve nazik bir bakış açısıyla sunan filmde Vendemmiati’nin Emma Rossi Landi ile birlikte çalışması özünde bir kadın hikâyesi olan bu filme çok şey katmış.

Kadıköy Belediyesi Sinematek/Sinema Evi'nde otopark alanı mevcut değildir; dolayısıyla sitemizdeki haritada işaretlenmiş olan, civar otoparkları kullanabilirsiniz.


Toplu taşımayı tercih edecek ziyaretçiler, Kadıköy'den düzenli aralıklarla kalkan Bostancı dolmuşlarını kullanarak Hasırcıbaşı Caddesi'nin girişinde inebilirler. Sinematek/ Sinema Evi tabelalarını takip ederek 5 dakikalık yürüme mesafesindeki kurumumuza ulaşabilirsiniz. Yine aynı yöne ilerleyen İETT otobüsleriyle de Barış Manço durağında inip yönlendirme tabelalarını takip ederek kurumumuza ulaşmanız mümkündür.