EN

Gösterim Tarihleri: 11.05.2022 Çarşamba 17.00 / 15.05.2022 Pazar 18.30

Yönetmen: Marten Persiel
Senaryo: Marten Persiel, Aisha Prigann
Oyuncular: Noah Saavedra, Jessamine-Bliss Bell, Paul G. Raymond, Jacqueline Chan

Almanya, Hollanda / 2021 / 93 dk. / Renkli / İngilizce, Almanca / Türkçe Altyazılı


Sene 2054... Dünyada hava gri, artık her şey dijital gerçekleşiyor, insanlar bilgilere vücutlarına entegre edilmiş uygulamalar sayesinde ulaşıyor. Bu gelecekte büyümüş üç genç arkadaş; Cherry, Ben ve Fini eski albümler satan bir plak dükkânında daha önce görmedikleri bir canlının fotoğrafıyla karşılaşıyor. Dükkân sahibinden "zürafa" olduğunu öğrendikleri bu canlının uyandırdığı merak, sürprizlerle dolu bir yolculuğu da başlatıyor. Kahramanlarımızın şehrin uzağında saklanmış bir grup aktivist ve bilim insanı sayesinde ulaştığı videolar ise onları daha da şaşırtıyor. Acaba internetteki hiçbir haber kaynağında yer almayan bu videolar gerçeği mi yansıtıyor? Daha önce hiç görmedikleri, varlığından bile haberdar olmadıkları bu canlı türleri bir zamanlar dünya üzerinde yaşıyor muydu? Onların sonunu insanların sorumsuzluğu nedeniyle durdurulamayan bir dizi doğal felaket mi getirdi? Tüm bu videolar sahte, anlatılanlar da yalan olabilir ama ya gerçekse? İşte bu şüpheyle üç arkadaş dünyayı değiştirmek üzere bir maceraya kalkışıyor.

Etkileyici doğa görüntüleri, fütürist imgeler ve önde gelen bilim insanlarıyla yapılan röportajları bir araya getiren Marten Persiel, gezegenimizdeki farklı türlerin yok olmasının önüne geçmek istiyorsak hemen şimdi harekete geçmemiz gerektiğini anlatan etkileyici bir kurgu belgesele imza atmış.

*Goethe-Institut ve German Films ortaklığıyla sunulan KINO 2022: Alman Filmleri Türkiye'de kapsamında gösterilmektedir.

Kadıköy Belediyesi Sinematek/Sinema Evi'nde otopark alanı mevcut değildir; dolayısıyla sitemizdeki haritada işaretlenmiş olan, civar otoparkları kullanabilirsiniz.


Toplu taşımayı tercih edecek ziyaretçiler, Kadıköy'den düzenli aralıklarla kalkan Bostancı dolmuşlarını kullanarak Hasırcıbaşı Caddesi'nin girişinde inebilirler. Sinematek/ Sinema Evi tabelalarını takip ederek 5 dakikalık yürüme mesafesindeki kurumumuza ulaşabilirsiniz. Yine aynı yöne ilerleyen İETT otobüsleriyle de Barış Manço durağında inip yönlendirme tabelalarını takip ederek kurumumuza ulaşmanız mümkündür.