EN

Gösterim Tarihi: 30.03.2019 / 18.00
Gösterim Yeri: Caddebostan Kültür Merkezi, B Salonu

Yönetmen: Agnès Varda
Senaryo: Agnès Varda
Oyuncular: Catherine Deneuve, Michel Piccoli, Jeanne Moreau, Anouk Aimée, Danielle Darrieux, Jacques Perrin, Richard Berry, Françoise Fabian, Dominique Sanda, Jean-François Stévenin
Fransa, Belçika, İspanya / 1995 / Fransızca / 90 dk. / Renkli, Siyah Beyaz / Türkçe Altyazılı / DCP

“Jacques’ın çocukluğu üzerine bir film yaptıktan sonra (Jacquot de Nantes, 1991) niyetim sinemacı Jacques Demy üzerine mümkün olduğunca nesnel bir belgesel yapmaktı. Birçok tanıklık elde ettim. Kendim de anılarım ve kendisi hakkında belgelerle katkıda bulundum ama çoğunlukla sözü dostlarına, yakınlarına, kendisiyle beraber çalışmış olan oyunculara, sevenlerine ve onu tanımamış olmakla birlikte evreninde doğal olarak yer alan üç genç kıza bıraktım” diyor Agnès Varda bu film hakkında. Genç yaşta kaybettiği eşinden bir türlü ayrılamıyormuş gibi, bu kez işiyle, filmleriyle, sanatçı kişiliğiyle ilgileniyor.

Kadıköy Belediyesi Sinematek/Sinema Evi'nde otopark alanı mevcut değildir; dolayısıyla sitemizdeki haritada işaretlenmiş olan, civar otoparkları kullanabilirsiniz.


Toplu taşımayı tercih edecek ziyaretçiler, Kadıköy'den düzenli aralıklarla kalkan Bostancı dolmuşlarını kullanarak Hasırcıbaşı Caddesi'nin girişinde inebilirler. Sinematek/ Sinema Evi tabelalarını takip ederek 5 dakikalık yürüme mesafesindeki kurumumuza ulaşabilirsiniz. Yine aynı yöne ilerleyen İETT otobüsleriyle de Barış Manço durağında inip yönlendirme tabelalarını takip ederek kurumumuza ulaşmanız mümkündür.