EN

Gösterim Tarihleri: 18.12.2022 Pazar 14.00

Yönetmen: Özcan Alper
Senaryo: Özcan Alper, Murat Uyurkulak
Oyuncular: Berkay Ateş, Cem Yiğit Üzümoğlu, Pınar Deniz, Taner Birsel, Sibel Kekilli

Türkiye, Fransa, Almanya / 2022 / Türkçe / 114 dk. / Renkli / İngilizce Altyazılı
 

İshak (35), küçük bir dağ kasabasından çıkmış gezgin bir müzisyendir. Yedi yıl önce parçası olduğu bir linç olayı, ölmek üzere olan annesine veda etmek için kasabasına döndüğünde peşini bırakmaz. Çocukluk arkadaşları olan diğer beş faille ve onları destekleyen kasaba halkı ile yüzleşen İshak, üzerine çöken suçluluk duygusuyla mücadele eder. Ancak kasabadaki herkes üç maymunu oynamaktadır; çünkü herkesin elinde kan vardır.
 

*Filmin ardından Kıvanç Sezer moderatörlüğünde yönetmen Özcan Alper ile söyleşi olacaktır.
**
Bu filme, 16 yaş ve üzeri sinemaseverlerimiz katılabilirler.

Kadıköy Belediyesi Sinematek/Sinema Evi'nde otopark alanı mevcut değildir; dolayısıyla sitemizdeki haritada işaretlenmiş olan, civar otoparkları kullanabilirsiniz.


Toplu taşımayı tercih edecek ziyaretçiler, Kadıköy'den düzenli aralıklarla kalkan Bostancı dolmuşlarını kullanarak Hasırcıbaşı Caddesi'nin girişinde inebilirler. Sinematek/ Sinema Evi tabelalarını takip ederek 5 dakikalık yürüme mesafesindeki kurumumuza ulaşabilirsiniz. Yine aynı yöne ilerleyen İETT otobüsleriyle de Barış Manço durağında inip yönlendirme tabelalarını takip ederek kurumumuza ulaşmanız mümkündür.