EN

Gösterim Tarihleri: 20.11.2021 Cumartesi 15.00 / 9.12.2021 Perşembe 20.00 / 12.01.2022 Çarşamba 20.00

Yönetmen: Pelin Esmer
Senaryo: Pelin Esmer

Türkiye / 2002 / Türkçe / 46 dk. / Renkli

Oyun, 11’e 10 Kala, Gözetleme Kulesi ve İşe Yarar Bir Şey gibi sinemamızın önemli filmleri ile Tribecca, San Sebastian, Rotterdam gibi festivallerde yer alan ve Türkiye’de de birçok ödül kazanan usta yönetmen Pelin Esmer’in orta metrajlı belgeseli Koleksiyoncu, sanatçının amcası Mithat Esmer’in nev-i şahsına münhasır öyküsüne odaklanır. Bu belgeselde, 70 yıl boyunca akla gelebilecek her şeyin koleksiyonunu yapan ve yapmaya devam eden; kendi evinde koleksiyonlarının misafiri gibi yaşayan, yaşadığı anı elinden bırakmak istemezmişçesine dondurmaya çalışan tutkulu bir koleksiyoncunun portresini izleriz. Film aynı zamanda yönetmenin 11’e 10 Kala adlı kurmaca filminin de öncüsüdür.

*Koleksiyoncu, Türkiye'den Kısalar 1 başlığı altında gösterilecektir.

Kadıköy Belediyesi Sinematek/Sinema Evi'nde otopark alanı mevcut değildir; dolayısıyla sitemizdeki haritada işaretlenmiş olan, civar otoparkları kullanabilirsiniz.


Toplu taşımayı tercih edecek ziyaretçiler, Kadıköy'den düzenli aralıklarla kalkan Bostancı dolmuşlarını kullanarak Hasırcıbaşı Caddesi'nin girişinde inebilirler. Sinematek/ Sinema Evi tabelalarını takip ederek 5 dakikalık yürüme mesafesindeki kurumumuza ulaşabilirsiniz. Yine aynı yöne ilerleyen İETT otobüsleriyle de Barış Manço durağında inip yönlendirme tabelalarını takip ederek kurumumuza ulaşmanız mümkündür.