EN

Gösterim Tarihi: 20.11.2021 Cumartesi 15.00 / 9.12.2021 Perşembe /20.00 / 12.01.2022 Çarşamba 20.00

Yönetmen: Azra Deniz Okyay
Senaryo: Azra Deniz Okyay
Oyuncular: Patrick Chauvel, Azra Deniz Okyay, Rüçhan Çalışkur  

Fransa - Türkiye / 2013 / Türkçe - Fransızca / 27 dk. / Renkli / Türkçe Altyazılı

Dünya prömiyerini Venedik Film Festivali’nde yapan ve Eleştirmenlerin Haftası bölümünde En İyi İlk Film Ödülü’nü kucaklayan, ardından Antalya Film Festivali’nden En İyi Film Ödülü’yle ayrılan Hayaletler’in yönetmeni Azra Deniz Okyay, sinemasal dünyasına dair tüm ipuçlarının gerek hikâye, gerekse anlatı unsurlarında yer aldığı kısa filmi Küçük Kara Balıklar’da izleyicisini çok farklı yazgılara sahip karakterlerin karşılaşmalarına ortak eder. Filmde oyunculuk hayallerini gerçekleştirmek için Paris’e giden genç Ela ile Erivan’dan İstanbul’a çalışmaya gelen ve Ela’nın teyzesine bakan Maral’ın yolları kesişir. Paris ve İstanbul’u mekân edinen film, dinamik anlatısı, karakterleriyle seyirci arasındaki mesafeleri kıran güçlü duygusuyla da dikkat çeker.

*Küçük Kara Balıklar, Türkiye'den Kısalar 1 başlığı altında gösterilecektir.

Kadıköy Belediyesi Sinematek/Sinema Evi'nde otopark alanı mevcut değildir; dolayısıyla sitemizdeki haritada işaretlenmiş olan, civar otoparkları kullanabilirsiniz.


Toplu taşımayı tercih edecek ziyaretçiler, Kadıköy'den düzenli aralıklarla kalkan Bostancı dolmuşlarını kullanarak Hasırcıbaşı Caddesi'nin girişinde inebilirler. Sinematek/ Sinema Evi tabelalarını takip ederek 5 dakikalık yürüme mesafesindeki kurumumuza ulaşabilirsiniz. Yine aynı yöne ilerleyen İETT otobüsleriyle de Barış Manço durağında inip yönlendirme tabelalarını takip ederek kurumumuza ulaşmanız mümkündür.