EN

Gösterim Tarihleri: 21.11.2021 Pazar 15.00 / 10.12.2021 Cuma 20.00 / 19.01.2022 Çarşamba 20.00

Yönetmen: Nisan Dağ
Senaryo: Nisan Dağ 
Oyuncular: Richard Mark Jordan, Matt Strickland, Madeline Lupi 

ABD / 2014 / İngilizce / 14 dk. / Renkli / Türkçe Altyazılı

İlk filmi Deniz Seviyesi’yle Adana Altın Koza Film Festivali’nde En İyi Yönetmen ödülünü, 2020 yılında tamamladığı son filmi Bir Nefes Daha’yla Talinn Black Nights Film Festivali’nde yine En İyi Yönetmen Ödülü’nü kazanan Nisan Dağ, sürprizlerle dolu mucizevi kısa filmi Marvelous Fishman’de, hapsedildiği sirkten kaçan, balık kafalı bir adamın öyküsünü anlatır. Balık Adam, evine ulaşmak için önce suya ulaşmalıdır, bunun için bir genç kız ona yardımcı olur; birlikte bir maceraya atılırlar. 

*Muhteşem Balık Adam, Türkiye'den Kısalar 2 başlığı altında gösterilecektir.

Kadıköy Belediyesi Sinematek/Sinema Evi'nde otopark alanı mevcut değildir; dolayısıyla sitemizdeki haritada işaretlenmiş olan, civar otoparkları kullanabilirsiniz.


Toplu taşımayı tercih edecek ziyaretçiler, Kadıköy'den düzenli aralıklarla kalkan Bostancı dolmuşlarını kullanarak Hasırcıbaşı Caddesi'nin girişinde inebilirler. Sinematek/ Sinema Evi tabelalarını takip ederek 5 dakikalık yürüme mesafesindeki kurumumuza ulaşabilirsiniz. Yine aynı yöne ilerleyen İETT otobüsleriyle de Barış Manço durağında inip yönlendirme tabelalarını takip ederek kurumumuza ulaşmanız mümkündür.