EN

Gösterim Tarihleri: 21.11.2021 Pazar 15.00 / 10.12.2021 Cuma 20.00 / 19.01.2022 Çarşamba 20.00

Yönetmen: Yeşim Ustaoğlu 
Senaryo: Yeşim Ustaoğlu 
Oyuncular: Ralf Hall, Neşe Şen, Şeref Türkmenoğlu 

Türkiye / 1992 / Türkçe / 16 dk. 

İz, Güneşe Yolculuk, Bulutları Beklerken, Pandoranın KutusuAraf ve Tereddüt gibi her biri iz bırakan yapıtlarıyla günümüz sinemasının saygın yaratıcıları arasındaki yerini alan Yeşim Ustaoğlu, kısa filmi Otel’de Kafkaesk bir filme imza atar. Film, adeta çıkışsız gibi görünen bir oteli merkezine alır. Gizemli, tuhaf karakterleri barındıran bu otelde bir cinayet işlenir ve olayın tanığı dahi olmadığı düşünülen bir adam kendisini cinayet soruşturmasının sanığı olarak bulur. Toplumsal bilinçaltı, buhran ve cinnet gibi kavramlara bir otel çerçevesinde değinen film, 14. Akdeniz Montpellier Festivali’nde Büyük Ödülü kazanmıştır.

*Otel, Türkiye'den Kısalar 2 başlığı altında gösterilecektir.

Kadıköy Belediyesi Sinematek/Sinema Evi'nde otopark alanı mevcut değildir; dolayısıyla sitemizdeki haritada işaretlenmiş olan, civar otoparkları kullanabilirsiniz.


Toplu taşımayı tercih edecek ziyaretçiler, Kadıköy'den düzenli aralıklarla kalkan Bostancı dolmuşlarını kullanarak Hasırcıbaşı Caddesi'nin girişinde inebilirler. Sinematek/ Sinema Evi tabelalarını takip ederek 5 dakikalık yürüme mesafesindeki kurumumuza ulaşabilirsiniz. Yine aynı yöne ilerleyen İETT otobüsleriyle de Barış Manço durağında inip yönlendirme tabelalarını takip ederek kurumumuza ulaşmanız mümkündür.