EN

Gösterim Tarihi: 20.08.2023 Pazar 21.00

Yönetmen: George Roy Hill
Senaryo: William Goldman
Oyuncular: Paul Newman, Robert Redford, Katharine Ross, Strother Martin, Henry Jones

ABD, Meksika / 1969 / 110 dk. / Renkli / İngilizce, İspanyolca / Türkçe Altyazılı

7 dalda Oscar ödülüne aday gösterilen ve En İyi Yönetmen dahil 4 kategoride ödülü kazanmayı başaran Sonsuz Ölüm, tüm zamanların en önemli western klasiklerinden biri olarak kabul edilir. Western türünün eski popülerliğini kaybetmeye başladığı bir dönemde çekilen ve mizahi üslubuyla türe yeni bir boyut katan epik film, sinema tarihinin efsanevi aktörleri Paul Newman ve Robert Redford’ı bir araya getirmesi bakımında da özel bir yere sahiptir. İki yıldız oyuncu arasındaki eşsiz kimya, zekice yazılmış senaryosu ve eğlenceli diyaloglarıyla hafızalara kazınan Sonsuz Ölüm, western külliyatının en sempatik iki kanun kaçağının maceralarını işler.

20. yüzyılın başlarında geçen hikâye, vahşi batı ve Bolivya’da yaptıkları tren ve banka soygunlarıyla tanınan tarihi karakterler Butch Cassidy ve The Sundance Kid’in maceralarını takip ediyor. Ünlü haydutlar hızla gelişen teknolojinin tehdidi altında, kariyerlerini yeniden gözden geçirip kısa bir tatil için The Kid'in memleketi New York'a dönerler. Ancak kısa bir süre sonra, bildikleri ve sevdikleri işe geri dönme arzusuna yenik düşüp her şeye yeniden başlamak için Güney Amerika'ya giderler. Başlarda tek kelime İspanyolca konuşamamalarına rağmen başarılı olsalar da kısa bir süre sonra Bolivya hükümetinin politikaları nedeniyle kendilerini epeyce zorlu bir serüvenin içerisinde bulurlar.

 

Kadıköy Belediyesi Sinematek/Sinema Evi'nde otopark alanı mevcut değildir; dolayısıyla sitemizdeki haritada işaretlenmiş olan, civar otoparkları kullanabilirsiniz.


Toplu taşımayı tercih edecek ziyaretçiler, Kadıköy'den düzenli aralıklarla kalkan Bostancı dolmuşlarını kullanarak Hasırcıbaşı Caddesi'nin girişinde inebilirler. Sinematek/ Sinema Evi tabelalarını takip ederek 5 dakikalık yürüme mesafesindeki kurumumuza ulaşabilirsiniz. Yine aynı yöne ilerleyen İETT otobüsleriyle de Barış Manço durağında inip yönlendirme tabelalarını takip ederek kurumumuza ulaşmanız mümkündür.