EN

Dışavurumcu Alman Sineması ve Etkileri

27 Kasım Cumartesi 13.00, Onat Kutlar Sinema Salonu

Moderatör:
Engin Ertan

Konuşmacılar:
Doç. Dr. Melis Behlil (Kadir Has Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölüm Başkanı)
Dr. Murat Tırpan (İstanbul Okan Üniversitesi Sinema Televizyon Bölüm Başkanı)
 

Hitchcock’tan Orson Welles’e, Werner Herzog’tan Tim Burton’a pek çok çağdaş sinemacının en önemli esin kaynakları arasında yer alan Dışavurumcu Alman Sineması'nı tarihsel arkaplanı, karakteristik özellikleri, estetiği ve sinema sanatına etkileri ile ele alacağımız panelde Ocak sonuna kadar Sinematek/Sinema Evi'nde izleyebileceğiniz bu akıma ait filmler üzerine de konuşacağız. Tüm sinemaseverleri 27 Kasım 2021, Cumartesi günü Onat Kutlar Sinema Salonu'na bekliyoruz.

Kadıköy Belediyesi Sinematek/Sinema Evi'nde otopark alanı mevcut değildir; dolayısıyla sitemizdeki haritada işaretlenmiş olan, civar otoparkları kullanabilirsiniz.


Toplu taşımayı tercih edecek ziyaretçiler, Kadıköy'den düzenli aralıklarla kalkan Bostancı dolmuşlarını kullanarak Hasırcıbaşı Caddesi'nin girişinde inebilirler. Sinematek/ Sinema Evi tabelalarını takip ederek 5 dakikalık yürüme mesafesindeki kurumumuza ulaşabilirsiniz. Yine aynı yöne ilerleyen İETT otobüsleriyle de Barış Manço durağında inip yönlendirme tabelalarını takip ederek kurumumuza ulaşmanız mümkündür.