EN

Genç Alman Sineması:
Kluge’den Fassbinder’e Yeni Bir Dil Arayışı


Sinematek/Sinema Evi’nin Genç Alman Sineması temalı programı çerçevesinde gerçekleşecek bu panelde, sinema tarihçisi ve sergi küratörü Dr. Daniela Sannwald ve sinema yazarı Fatih Özgüven konuşmacı olarak yer alacak. Panelin moderatörlüğünü programın danışmanı sinema yazarı Engin Ertan üstlenecek.

Konuşmacılar programda yer alan filmler ve yönetmenlerini II. Dünya Savaşı sonrasında Batı Almanya’da sinema endüstrisi, Oberhausen Manifestosu’na zemin hazırlayan toplumsal ve kültürel ortam, farklı ülke sinemaları ve film türlerinin Genç Alman Sineması’na etkileri, Fassbinder sineması ve melodram, feminist sinema, Alman Sonbaharı gibi başlıklar üzerinden ele alacak.

Kadıköy Belediyesi Sinematek/Sinema Evi'nde otopark alanı mevcut değildir; dolayısıyla sitemizdeki haritada işaretlenmiş olan, civar otoparkları kullanabilirsiniz.


Toplu taşımayı tercih edecek ziyaretçiler, Kadıköy'den düzenli aralıklarla kalkan Bostancı dolmuşlarını kullanarak Hasırcıbaşı Caddesi'nin girişinde inebilirler. Sinematek/ Sinema Evi tabelalarını takip ederek 5 dakikalık yürüme mesafesindeki kurumumuza ulaşabilirsiniz. Yine aynı yöne ilerleyen İETT otobüsleriyle de Barış Manço durağında inip yönlendirme tabelalarını takip ederek kurumumuza ulaşmanız mümkündür.