EN

Canlandıranlar Derneği sürekli değişen politik ve sosyal ortama meydan okuyarak neşeyle devam ettirdiği Canlandıranlar Uluslararası Film Festivali’nin bu yıl 10. yaşını kutluyor ve yetenekli illüstratörlerin çizgileriyle kutladığı neşesini bir sergiyle artırıyor. Bu nedenle sergi teması “Yaşasın Animasyon” olarak belirlendi. Sergide 35 illüstrasyon yer alıyor, bazı eserler AR ile animasyonlu olarak da izlenebiliyor.
 

Sergide Aksel Ceylan, Ayışığı Gülsel, Azimet Ahmet, Betül Kınay, Bıyıkof, Burak Beceren, Buse Ustaoğlu, Dilara Akbal, Dilruba Karalp, Ebuzer Caner, Ece Haskan, Ece Zeber, Eda Çağıl Çağlarırmak, Elif Deneç, Ezgi Arslan, Fatih Öztürk, Ferhat Akbaba, Glennis, Günseli Sepici, Hande Koçhan, Kaan Tanhan, Kadir Çıtak, Mavisu Demirağ, Maya Bora, Merve Atılgan, Nicemusicdude (Tunç Eren), Nihan Bostancıoğlu, Olgun Kaşıkçı, Selin Çınar, Sibel Açıkalın Akgün, Tolgahan Bayhan, Tutku Sevinç, Uğur Acil, Uğur Altun ve Yiğit Yerlikaya'nın eserleri yer alıyor. 

Kadıköy Belediyesi Sinematek/Sinema Evi'nde otopark alanı mevcut değildir; dolayısıyla sitemizdeki haritada işaretlenmiş olan, civar otoparkları kullanabilirsiniz.


Toplu taşımayı tercih edecek ziyaretçiler, Kadıköy'den düzenli aralıklarla kalkan Bostancı dolmuşlarını kullanarak Hasırcıbaşı Caddesi'nin girişinde inebilirler. Sinematek/ Sinema Evi tabelalarını takip ederek 5 dakikalık yürüme mesafesindeki kurumumuza ulaşabilirsiniz. Yine aynı yöne ilerleyen İETT otobüsleriyle de Barış Manço durağında inip yönlendirme tabelalarını takip ederek kurumumuza ulaşmanız mümkündür.